x
o k n a l g r o u p
  • Kahramanmaraş
  • 08:00 - 17:30, Paz Off

Cryogenic & Storage Tank

Kriyojenik & Karbondioksit Tanklar

Yüksek miktarda tüketimi olan müşterilerimize Oksijen, Argon, Azot ve Karbondioksit
gazları likit olarak tedarik edilmekte, bu ürünler her gaz için ayrı üretmiş olduğumuz
özel kriyojenik tanklar ile müşterilerimizin tüketeceği yerlere Oknal Güvencesi ve
koşulsuz müşteri memnuniyeti ile ulaştırılmaktadır.

OknalKriyojenik tanklar (Oksijen-Azot-Argon)Karbondioksit TanklarıTransport Tanklar üretimini kendi bünyesinde yaparak, yurtiçi satışlarını ve Ortadoğu ülkelerine yapılan ihracatları her geçen gün başarı ile gerçekleştirmektedir.

 

Kriyojenik Tanklar, içlerinde sıvı fazda bulunan gazları taşımak ve depolamak amacıyla üretilmektedir. Tanklar, içlerinde bulunan gazın -196 ℃ ve daha düşük sıcaklıkları muhafaza etmeye yönelik dizayn edildiklerinden, farklı tasarımlara sahiptir.

 

Oknal uluslararası denetim kurallarının belirlediği standartlara uygun tank üretimi yapmaktadır. Üretilen tankların kapasitesi 5.000 lt ile 300.000 lt arasında değişmektedir. Karbondioksit tankları dışında üretilen tüm tanklar Kriyojeniktir. Sıvı Oksijen, Sıvı Karbondioksit, Sıvı Argon, Sıvı Azot yüksek tüketim oranlarına sahip müşteriler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Sıvı ürünler, Oknal tır filosu tarafından müşterilere teslim edilmektedir

Oknal

Kriyojenik Tanklar

Awesome Image

Azot & Argon &Oksijen
Kriyojenik tanklar, sıvı fazda bulunan sıvılaştırılmış oksijen, sıvılaştırılmış, argon, sıvılaştırılmış azot vb gazların taşınması ve depolanması amacı ile üretilmektedir.

Oknal Kriyojenik Tanklar, içinde bulunan sıvılaştırılmış gazın fazını korumaya yönelik olarak iç tank ve dış zarf olarak tasarlanmaktadırlar. İç tanklarda 304L kalite paslanmaz çelik malzeme, dış tank için ise karbon çeliği malzeme kullanılmaktadır. Ana tank bir dış tank içine yerleştirildikten sonra iki tank arasındaki hacim kriyojenik perlit agregası ile doldurulur ve teorik mutlak vakum değerine kadar vakum yapılarak ısı transferi önlenir. Böylece kriyojenik depolama tankları kullanıldığı sürece, düşük bakım maliyetlerinin yanı sıra sıvılaştırılmış gazların daha uzun süre gazlaşmadan kalmasını sağlayan yüksek performans temin edilmektedir. Proje ihtiyacına ve talebe bağlı olarak süper izolasyon ısı yalıtımı uygulaması yapılabilir.

Kriyojenik sıvılaştırılmış gaz depolama tanklarının maksimum çalışma basıncı, tankın kullanılacağı yere bağlı olarak 2 ila 40 bar arasında değişir.

Kriyojenik Depolama Tankları(Cryogenic Storage tanks)
Likit Oksijen(LOX),Likit Azot(LIN),Likit Argon(LAR) ve Likit Doğal Gaz(LNG)

Gaz Depolama Tankları (Gas Storage tanks)
(GOX , GIN, GAR , GH2 vb) Condest Tankları ( Condenst Tanks)

Oknal

Karbondioksit Tankları

Awesome Image

Karbondioksit Tankları
CoVSP kodlu tanklar, CO2 ve N2O akışkanları yatay veya şekilde depolamak amacıyla vakum izolasyonlu olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir; iç tank malzemesi paslanmaz çeliktendir.

CoVSP kodlu tanklar, perlit gibi bir vakum izolasyon malzemesi ile yalıtılır. Vakum izolasyonlu tanklar, müşteri talebine bağlı olarak soğutucu ünite ve tank altı buharlaştırıcı ile donatılır. Soğutma ünitesi ısı girişinin sonucunda oluşan gazın buharlaşmasını yoğuşturur.
CoVSP kodlu tanklar, düşük buharlaşma oranları sağlayan yüksek performanslı ısı yalıtımı kullanılarak soğuk akışkanları uzun süreli depolamaya yarayan vakum izolasyonlu dikey, sabit basınçlı kaplardır.Havalandırma tarafında geri basınç çek vanayla sağlanan yüksek işletme güvenilirliği ve hatalı işletme sebebiyle oluşacak yüksek basınç önlenir. Bizim standart tanklarımıza ilaveten, 22 bar veya talep edilen farklı Maksimum Çalışma Basıncılarında 63.000lt’ye kadar depolama çözümleri için, geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.Oknal kreyojenik dökme stok tankları, PED 97/23 / CE AB direktifi ve EN 13458 veya diğer ulusal basınçlı kap standartlarına uygun olarak tasarlanmakta ve imal edilmektedir.

OKNAL Kriyojenik tank üreticisi olarak tüm yönleriyle işletmede en iyi kalite güvencesini sağlamak için ISO 9000 belgesine sahiptir Kullanılan destek ayakları, yüksek rüzgar ve deprem yüklerine karşı, UBC ve Eurocode standartlarına göre hesaplanır. Dolum süresini azaltmak için özenli bir şekilde paslanmaz çelik boru çalışması tasarlanır. Paslanmaz çelik boru çalışmasının uygun bükümü, olası sızıntıları azaltma, yüksek çalışabilirlik, daha az servis hizmeti ve daha az sayıda bağlantı anlamına gelir. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik basınç göstergesi ve diferansiyel basınçla çalışan seviye göstergesi, opsiyonel olarak bağlanan anahtarlar, transmiter ve / veya telemetri ünitesi ile standart olarak bulunur. Standart olarak üç yollu yön vanası ile ikili emniyet vanalı yüksek performanslı emniyet sistemi. İşletim alanından uzakta yönlendirilen kolay erişilebilir vanalar ve emniyet vanası çıkışları, güvenli bir çalışma sağlar.Karayolu, konteyner veya demiryolu ile güvenli nakliye için sağlam iç destekler sağlanır.

Oknal

Evaparatörler

Evaparatörler

Evaparatörler

Oknal

Seperatör Tankları

Seperatör Tankları

Seperatör Tankları