x
o k n a l g r o u p
  • Kahramanmaraş
  • 08:00 - 17:30, Paz Off

Tüp Demetleri & Malifold

Gaz kullanım ve tedariiği fazla olan müşterilerine yönelik olarak hazırlanan daha kolay bağlantı daha az yer kaplama ve daha fazla iş güvenliği gibi artıları nedeniyle kullanımda olan Tüp demeti (Pi li Manifold) firmamız tarafından 2014 yılından itibaren üretilmeye başlanmıştır. Gaz sektörünün öncü firmalarından olmaya göstermiş olduğumuz özen nedeniyle firmamızda kullanmakta olduğumuz tüm tüp demetleri, Pi markalı olarak müşterilerimize göndermekteyiz. 01.12.2013 tarihinde, TÜV-SÜD firmasından tarafından yetkilendirilerek üretimine başladığımız tüp demetleri hızla devam etmekteyiz.

 

Tüp Demetinin İmalatı sırasında firmamız tarafından yapılan işlemler ve kontroller özenle yapılmaktadır ve işlemi biten her tüp demeti (Pi li Manifold) imal edildiği gaz türüne göre gaz uygunluk testi ve dolumu yapılarak müşterilere gönderilmektedir.

 

Pi li Manifoldun üretimi piyasada daha önce kullanımda olan Manifold diye tabir ettiğimiz testlari yapılmamış herhangi bir güvenliği olmayan kim tarafında imal edildiği bilimeyen emniyetsiz kasalardı.

 

Fakat yeni çıkan yönetmelikler çerçevesinde bu manifold kasaları artık yürürlükten kalkmıştır. Hatta bu tip Pi markalaması olmayan testsiz kasaları kullanan firmalara Sanayi Bakanlığı tarafından yüklü miktarlarda ceza kesilmektedir. Bu nedenle halen kullanımda bu tür kasalar olan müşterilerimize bu konuda hizmet vermekteyiz. Bir Pi li Manifold İmaatı, ortalama iki gün sürmektedir ve tüm sertifikaların ve testlerin yer aldığı İmalat dosyası hazırlanarak müşterilerimize teslim edilmektedir.

 

Tüp Demetlerinin (Pi Li Manifold) Amacı
Gaz sektöründeki tüp demeti kullanımları için, tek bir gaz tüpü içeriği bir gün içinde çok fazla tüp kullanan sanayi üretimi yapan müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Tek tüp gibi bağlanıp 12 tüpün aynı anda kullanılması sağlanmaktadır. Tüpler aynı hat üzerine bağlanarak tek veya iki çıkış verilerek kullanım sağlanmaktadır. Belli bir sayıda (12) tüpler içeren tek bir birim bir tüp demeti olarak bilinir. Bir tüp demeti; düzenli bir biçimde kaldırılmak için tasarlanan bir çerçeve ve tüp vanaları veya bağlantı elemanları vasıtasıyla bir manifolda seyyar tertibattır.

 

Tüp vanaları ve bağlantı elemanları sayesinde tüplerin dolumu, nakliyesi ve boşaltımı sökülme işlemi olmadan yapılabilir. Bir tüp demeti, normal işletme esnasında özensiz taşımaya maruz bırakılmamalı ve daima dik vaziyette kullanılmalıdır. Kullanımı yer seviyesinde olmalı yüksek yerlere konulmamalıdır.

 

Bu tüp demetleri TS EN ISO 10961:2010 standardı çerçevesinde üretilerek gerekli testleri ve bakımları yapılarak müşterilerimize sunulmaktadır.

 

Tüp Demetlerinin (Pi Li Manifold ) Testleri

Tüp demetin tüm bileşenlerini güvenli bir şekilde Pi markalı manifoltun içine yerleştirilmiş ve sızıntıya yol açabilecek hasardan korunmuştur. Tüp demetleri 1 metre yükseklikte zemine atılarak test edilmiş ve sağlamlığı Sanayi bakanlığı nezdinde kanıtlanmış bir üründür. İmalatı yapılan bu Tüp demetleri normal çalışma esnasında beklenen titreşim, darbe yükleri veya taşıma yüklerini alabilecek dayanım da üretilmiştir. Tüplerin bağlantı şekli her tüpün her türlü dikey veya yatay hareketi veya dönüş hareketini en aza indirecek şekildedir.

 

Tamamlanmış demet, uygun yöntemler ve kullanıcı tarafından tanımlanan kabul kriterleri kullanılarak, dolum basıncında sızıntı için deneye tabi tutulmaktadır. Bu işlem demet imalatçısının sorumluluğu altında veya montaj sonrası “dolum zamanında muayene” işleminin bir bölümü olarak ilk dolum esnasında Kendi dolum fabrikamızda dolumu yapılarak son kontrole yapılarak kullanıcıya teslim edilmektedir.

 

Bir demetin imalatında kullanılan bileşenlerin kayıtları ile demetin nasıl ve nerede monte edildiği ile deneye tabi tutulduğunun tarihçesi, her bir yeni demet için kendi tesislerimizde tutulduğu gibi müşterilerimize de bu Pi markalı Tüp demeti ile ilgili dosyası teslim edilmektedir.

 

 

Bir sorunuz mu var?

Cevaplamaktan memnuniyet duyarız.