x
o k n a l g r o u p
  • Kahramanmaraş
  • 08:00 - 17:30, Paz Off
Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri konusunda uzman mühendis kadromuz ve teknik ekibimizle; FM 200 Söndürme Sistemleri, Davlumbaz Söndürme Sistemleri, Co2 Söndürme Sistemleri, Sprinkler Söndürme Sistemleri, Araç Söndürme ve Köpüklü Söndürme Sistemlerinin tamamını yönetmeliğe uygun şekilde projelendiriyor ve montajını sağlıyoruz. Yangın Söndürme Sistemlerinizin periyodik bakım, onarım işlemlerini anahtar teslim gerçekleştiriyoruz.

YANGIN TÜPLERİ

Yangın söndürme cihazı, içeriğindeki malzemeler sayesinde ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeye yarayan basınçlı bir cihazdır. Çok farklı ebat ve özelliklerde üretilebilen bu cihazlar, özellikle yangınların oluşma aşamasında söndürülmesinde büyük önem taşırlar. Yangın söndürme cihazları, yangınların özelliklerine göre farklı tipte üretilirler.

Yangın Söndürme Cihazı Tipleri


Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları
ABC tozlu yangın söndürücü olarak da bilinir. A, B ve C tipi yangınlarda yani metal ve elektrik yangınları haricindeki tüm yangınlarda kullanılabilen cihazlardır.

ABC tozlu yangın söndürme cihazları, yangınla mücadelede üstün kapasiteye sahiptir. Ancak yangının tekrar alevlenmemesi için kullanılan alanın oksijenle tüm bağın kesildiğinden emin olmak gereklidir.

Çeşitleri:
25 VE 50 Kg’lık Kuru Kimyevi Tozlu Arabalı YSC
6, 9 ve 12 Kg’lık Kuru Kimyevi Tozlu YSC
1 ve 2 Kg’lık Kuru Kimyevi Tozlu YSC

Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları:
Köpüklü yangın söndürücüler, A (katı) ve B (sıvı) sınıfı yangın risklerinin bulunduğu ortamlar için uygundur. Köpükler, yanan maddenin yüzeyini kaplar, oksijenle bağlantıyı keser aynı zamanda yanma ısısını düşürerek soğutucu etki yapar. Ortama zarar vermeden kolayca temizlenebilir.

Köpük gözenekli maddelerin içine nüfuz eder ve köpükteki su bileşeninin buharlaşması vasıtasıyla yangını soğutur. Benzin gibi yanan sıvıların üzerine bir köpük halısı oluşturan köpük söndürücüler; ısının etkisi altında döşemelik kumaş ve halılardaki liflerin sıvılaşabildiği alanlar ve alev alabilir sıvılar için özellikle uygundur. Elektrikli ekipmanların sıvılar yüzünden ciddi bir şekilde hasar görmesine rağmen köpüklü söndürücülerin elektrikli cihazlarla kullanımı uygundur.

Çeşitleri:
25 VE 50 Kg’lık Köpüklü Arabalı YSC
6, 9 ve 12 Kg’lık Köpüklü YSC
2 ve 4 Kg’lık Köpüklü YSC

Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazları
Karbondioksit gazlı (CO2) yangın söndürücüler, basınçlı karbondioksit gazından oluşmaktadır. Kullanıldığında, ortamdaki oksijen miktarını düşürüp, yanma reaksiyonunu kırarak söndürme sağlar.

B sınıfı yanabilen sıvılar (petrol, parafin, boya, tiner...) ve C sınıfı yanabilen gazlar (propan, bütan, metan...) yangın tipleri için uygundur ve toz veya su içermediklerinden elektronik malzemelere asla zarar vermez.

Ofisler, elektrik risklerinin yoğun olduğu bölgeler, yağ ve solventler gibi sıvıların tutuşmasından meydana gelen yangınlara müdahalelerde etkilidir.

Çeşitleri:
10 ve 30 Kg’lık Karbondioksit Gazlı Arabalı YSC
5 Kg’lık Karbondioksit Gazlı YSC
2 Kg’lık Karbondioksit Gazlı YS

YSC Aksesuar ve Teçhizatlar
Regon Plastik YSC Dolabı
WAVE-YSC Duvar Standı
Dual- İkili YSC Dolabı
Multibox-Cam Çerçeveli YSC Dolabı
Multibox-Cam Çerçevesiz Düz Kapaklı YSC Dolabı
LEG- YSC Yer Standı Büyük Boy
LEG- YSC Yer Standı Küçük Boy
Manometreler
Ebur Manometre
Yangın Söndürme Cihazı Koruyucu Kılıfı
Plastik Yangın Söndürme Cihaz Sehpaları
Plastik YSC Kabinleri
Sac YSC Kabinleri
K.K.T. YSC Lans Hortumu
CO2 YSC Lansı
Tüp Askılıkları
Tetik Contaları & Manşon Halkaları
Manşon ve Masura
Tetik Pimi ve Mühürü
Lans Marpucu ( Serbest Çıkış)
YSC Lans Kelepçesi
Tetikli Köpük Nozulu
Tetikli Kuru Kimyevi Toz Nozulu
Kuru Kimyevi Toz Nozulu


YSC Tetikleri

CO2 YSC Tetiği
50 KG. K.K.T. YSC. Tetikleri
6-12 KG. K.K.T. YSC. Tetikleri
1-2 KG. K.K.T. YSC. Tetikleri

Bir sorunuz mu var?

Cevaplamaktan memnuniyet duyarız.